Güvenli Ödeme

Kart kullanıcıları arasında, kart numarasının E-ticarette kullanılması güvenli bulunmamaktadır. Belli kurallara uyulduğu, güvenilir sitelerden alışveriş tercih edildiği sürece bu bilgi doğru değildir ve aslında kart numarasının E-ticarette kullanılması, en az kartın fiziksel olarak çip ve şifre (chip&PIN) ile kullanılması kadar güvenlidir.


Kart numarası, kartın son kullanma tarihi ve kartın arkasındaki üç haneli güvenlik kodu ile birlikte işleminizi gerçekleştirebilir, son günlerde kullanımı artan cep telefonunuza gelen tek kullanımlık şifre yardımıyla internet üzerinden alışverişlerinizi daha da “
güvenli” hale getirebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Ödeme sistemleri tarafından geliştirilmiş güvenlik önlemlerine ilave olarak kart kullanıcılarının da dikkat etmesi gereken bazı önemli hususları hatırlatmak isterim:

  • Sahte sitelerden korunmak için bilinen/tanınan ve güvenilir sitelerden alışverişi tercih ediniz.
  • İnanılmaz teklifleri (bedava iPhone 5 kazanmak için tıklayın, 200 TL konbara puan kazandınız gibi) görmezden gelin ya da öncesinde sitenin güvenilirliğini mutlaka araştırınız.
  • Cep telefonunuza tanımadığınız adreslerden gelen linklere tıklamayınız.
  • Sitede bilgilerin şifreli olarak ilettiğini gösteren “SSL” Güvenlik Sertifikası (“https” ile başlayan alan adları) kullandığını ve uluslar arası kart kuruluşlarının (MasterCard, Visa vb.) logolarının bulunduğunu kontrol ediniz.
  • Verified by Visa, SecureCode (Mastercard), BKM Express, 3D Secure, sanal kart gibi güvenli alışveriş ürünlerini/yöntemlerini tercih ediniz.
  • Bankacılık şifrelerinizi banka çalışanı dahil hiç kimseyle paylaşmayınız.
  • Güncel ve etkin bir güvenlik yazılımı ile bilgisayarınızı/akıllı telefonunuzu mutlaka koruyunuz.
  • Hesap özetlerinizi, hatta dönem içi harcamalarınızı mümkün oldukça sık kontrol etmeli, herhangi bir şüpheli harcama ile karşılaşılması durumunda vakit geçirmeden bankanız ile irtibata geçiniz.

KARGO BEDAVA
250 TL Ve Üzeri harcamalarınızda.

Ürün başarıyla alışveriş sepetinize eklendi

Adet
Toplam

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır. Sepetinizde 1 adet ürün bulunmaktadır.

Ürünler Toplamı (KDV dahil)
Toplam Kargo  (KDV dahil) Belirlenecek
Toplam (KDV dahil)
Alışverişe devam Ödeme işlemine geçin